Aktualności BM

2021.01.05

Sukcesy analityków Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego

W Gazecie Giełdy i Inwestorów „Parkiet” ( wydanie nr 2 z 2021 r.) Przemysław Smoliński, analityk techniczny w Biurze Maklerskim PKO Banku Polskiego  został uhonorowany kolejnym zwycięstwem -  w rankingu Portfel techniczny „Parkietu”, w podsumowaniu za 2020 rok został ogłoszony najlepszym typującym analitykiem, z wynikiem swojego portfela na poziomie + 175,9 %, zostawiając konkurentów w tyle. Nasz ekspert każdego miesiąca typował do swojego portfela spółki, które mają szanse na wzrosty.  Z 12 typowań brał udział w 11  i aż w 9 przypadkach jego spółki odnotowały zyski.

W ubiegłym roku Przemysław stanął na podium między innymi w rankingu analityków giełdowych Gazety Giełdy i Inwestorów "Parkiet”, w kategorii Analiza techniczna, a jego raport Wskaźniki Sentymentu został zakwalifikowany przez brytyjski magazyn "The Technical Analyst" do TOP 5 najlepszych analiz technicznych na świecie w kategorii BEST SPECIALIST RESEARCH.

Z kolei analityk, Piotr Łopaciuk  zwyciężył w 19. edycji rankingu analityków giełdowych „Parkietu". Nie miał sobie równych w zestawianiu ogólnym bez podziału na kategorie. Jak co roku przedstawiciele zarządzających aktywami TFI i OFE (łącznie 32 instytucje) wyłonili najlepszych analityków w poszczególnych kategoriach sektorowych. W pięciu z trzynastu z nich zwyciężyli analitycy BM PKO Banku Polskiego. To najlepszy wynik spośród wszystkich biur uczestniczących w rankingu.

Piotr Łopaciuk, zdobył pierwsze miejsce w rankingu „Parkietu” drugi rok z rzędu. W zestawieniu ogólnym zdobył aż 63 punkty. Sukces uzupełnił zwycięstwem w kategorii „Przemysł”.

W kwalifikacji z podziałem na poszczególne kategorie na I miejscu znaleźli się również: Małgorzata Żelazko (telekomunikacja/media), Piotr Zybała (budownictwo i deweloperzy), Adrian Skłodowski (handel i dystrybucja) oraz Przemysław Smoliński (analiza techniczna).

Bezpłatne materiały analityczne przygotowywane przez ekspertów Biura Analiz BM PKO Banku Polskiego, dostępne są dla wszystkich klientów Biura Maklerskiego posiadających rachunek inwestycyjny (w tym konto SUPER IKE)! Wystarczy w Punkcie Obsługi Klienta (POK) oraz, w przypadku aktywnego połączenia rachunku inwestycyjnego z kontem osobistym (w PKO Banku Polskim) w Punkcie Usług Maklerskich (PUM) podpisać  Umowę o udostępnienie materiałów analitycznych – analizy będziemy przesyłać na bieżąco na Twój adres e-mail.