Aktualności BM

2024.02.02

PIT-8C za 2023 r. już dostepny w serwisie PKO supermakler

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, osobom podlegającym obowiązkowi podatkowemu, zostały przygotowane informacje PIT-8C za 2023 r.

Osoby, które w wymaganym terminie (tj. do dnia 31 grudnia 2023 r.) wyraziły zgodę na otrzymanie informacji PIT-8C drogą elektroniczną, mogą pobrać przedmiotowy dokument bezpośrednio w przeglądarkowym serwisie PKO supermakler (pkosupermakler.pl).

Informacja PIT-8C w formie pliku pdf jest dostępna w przeglądarkowym serwisie PKO supermakler, klikając na numer rachunku w prawym górnym rogu serwisu > zakładka Dokumenty > na górze ekranu wybór kategorii: Dokumenty PIT-8C.

Dokument PIT-8C nie jest dostępny w aplikacji mobilnej PKO supermakler.

Osobom, które nie wyraziły zgody na otrzymywanie informacji PIT-8C w formie elektronicznej, bądź udzieliły zgody po terminie, przedmiotowy dokument zostanie wysłany listem poleconym na adres korespondencyjny.

W przypadku chęci otrzymywania w przyszłości informacji PIT-8C w formie elektronicznej (zamiast papierowej) zachęcamy do zaznaczenia odpowiedniej opcji przez zakładkę Informacje o rachunku > Zgody i dane kontaktowe. Więcej o wyrażeniu zgody na elektroniczny PIT.

Więcej informacji o charakterze edukacyjnym na temat opodatkowania transakcji giełdowych i kwestii jego rozliczania znajduje się w ABC Podatku Giełdowego: bm.pkobp.pl/pit8c.