Aktualności BM

2022.04.05

Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego Brokerem Roku 2021

  • Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego zdobyło najważniejszą nagrodę na polskim rynku kapitałowym – Brokera Roku.
  • Nagroda została przyznana po raz piąty z rzędu co jest rekordem w historii zestawienia Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
  • Broker Roku to najważniejsze z trzech wyróżnień jakimi GPW nagrodziła Biuro Maklerskie w tegorocznej edycji rankingu.

W ramach Podsumowania Roku Giełdowego 2021 Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie uhonorowała Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego statuetką Broker Roku 2021. To już piąty rok z rzędu, kiedy główna nagroda GPW trafia do Biura Maklerskiego PKO. W czasie uroczystej gali zostało ono nagrodzone również w kategorii „Główny rynek” za najwyższy (niemal 81,6 mld zł) udział w obrotach sesyjnych i pakietowych akcjami na Głównym Rynku oraz w kategorii „Catalyst” za najwyższy (ponad 2,5 mld zł) udział w obrotach obligacjami na tym rynku.

- Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego zwiększa udziały we wszystkich segmentach działalności, i umacnia pozycję brokera pierwszego wyboru na polskim rynku. Jesteśmy dumni z tego, że nasz rozwój jest systematyczny, a sukcesy powtarzalne. Już po raz piąty z rzędu zostaliśmy nagrodzeni statuetką Brokera Roku i kolejny raz odnotowaliśmy najwyższe udziały w obrotach sesyjnych i pakietowych akcjami na Głównym Rynku oraz obligacjami na rynku Catalyst. Dziękuję wszystkim pracownikom biura, dzięki którym osiągamy tak znakomite wyniki i przyczyniamy się do rozwoju polskiego rynku kapitałowego – mówi Bożena Kłopotowska, zastępca dyrektora Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego.

Giełda Papierów Wartościowych przyznała statuetkę Brokera Roku 2021 za najwyższą wartość obrotu w transakcjach sesyjnych i pakietowych na akcjach z Głównego Rynku oraz NewConnect, obligacjach skarbowych i nieskarbowych z rynku regulowanego oraz ASO GPW i BondSpot.

W 2021 roku wartość obrotów Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego wyniosła 81,6 mld zł, co stanowiło 12,3 proc. obrotów całego rynku. Biuro miało też mocną pozycję pod względem aktywności na rynku pierwotnym z łączną wartością transakcji IPO, SPO i ABB na poziomie ponad 10 mld zł. Ubiegłoroczny wyniki finansowy biura był rekordowy w jego historii (ponad 75 proc. wzrost w stosunku do 2019 roku). System transakcyjny PKO Supermakler był modernizowany i wzbogacony o nowe funkcje np. zintegrowane wykresy z analizą techniczną i czytelne prezentowanie informacji o nadchodzących dywidendach ze spółek, posiadanych przez klientów.