Nagrody

Nagrody dla Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego

2024

 • Marcin Borciuch z Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego zajął I miejsce w rankingu na najlepszego maklera instytucjonalnego 2023 r. w głosowaniu (wśród 59 zespołów z TFI, OFE, family office i FIZ) przeprowadzonym przez Gazetę Parkiet. Kolejne wysokie miejsca z zespołu maklerów instytucjonalnych BM PKO Banku Polskiego zajęli: Krzysztof Bodek (4 miejsce), Igor Szczepaniec (siódme miejsce).
 • Rachunek inwestycyjny Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego po raz kolejny odznaczony został tytułem najlepszego rachunku maklerskiego w Polsce, w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów 2023. Rachunek inwestycyjny BM PKO Banku Polskiego uzyskał najwyższe noty w kategoriach:
  bezawaryjność i szybkość platformy, jakość obsługi i profesjonalizm pracowników, jakość analiz i rekomendacji, oferta edukacyjna.
 • Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego po raz kolejny otrzymało tytuł Herosa Rynku Kapitałowego w kategorii „Dom Maklerski”. Nagroda została wręczona podczas konferencji WallStreet 28 organizowanej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

2023

 • Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego laureatem plebiscytu Herosi Rynku Kapitałowego w kategorii „Dom Maklerski”. Nagroda została wręczona podczas konferencji WallStreet 27 organizowanej w Karpaczu przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.
 • Rachunek inwestycyjny Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego odznaczony tytułem najlepszego rachunku maklerskiego w Polsce, w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów 2022.
  Rachunek inwestycyjny BM PKO BP uzyskał najwyższe noty w kategorii jakość platformy internetowej. Wysoko oceniona została również kategoria dotycząca jakości obsługi oraz możliwości inwestycyjne, bezawaryjność i szybkość platformy, funkcjonalność platformy internetowej, profesjonalizm pracowników, aplikacja mobilna czy dostęp do kont IKE.
 • Broker Roku, najważniejsza nagroda przyznawana przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, szósty raz z rzędu trafiła do Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego. Statuetkę wręczono za najwyższy udział lokalnego członka giełdy w obrotach sesyjnych akcjami z Głównego Rynku i NewConnect oraz za najwyższy udział członka giełdy w obrotach sesyjnych obligacjami skarbowymi i nieskarbowymi na rynku regulowanym oraz ASO GPW
  W Podsumowaniu Roku Giełdowego 2022 Biuro Maklerskie banku zostało nagrodzone przez GPW także za najwyższy udział lokalnego członka giełdy w obrotach sesyjnych akcjami na Głównym Rynku.
 • Kapituła złożona z dziennikarzy i redaktorów „Parkietu” - najstarszego w Polsce dziennika gospodarczego – uhonorowała Biuro Maklerskie PKO Banku podczas gali Byki i Niedźwiedzie „Parkietu” nagrodą dla najlepszego Domu Maklerskiego. To już szóste wyróżnienie w dorobku największego domu maklerskiego w Polsce, który w 2022 r osiągnął rekordowe przychody przy bardzo wymagającym rynku i otoczeniu.
 • W rankingu maklerów instytucjonalnych opublikowanym przez Gazetę Giełdy i Inwestorów „Parkiet” po raz kolejny na podium znalazł się Marcin Borciuch, a w kategorii zespołów maklerskich II miejsce zajęli maklerzy z BM PKO Banku Polskiego.
 • W 21 rankingu na najlepszego analityka giełdowego publikowanego przez Gazetę Giełdy i Inwestorów „Parkiet” w kwalifikacji najlepszych zespołów analitycznych, zespół analityków Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego znalazł się po raz kolejny na podium. W kwalifikacji z podziałem na poszczególne kategorie Piotr Zybała (budownictwo i deweloperzy) zajął I miejsce, Piotr Łopaciuk (e-commerce) zajął II miejsce, Adrian Skłodowski (handel i dystrybucja) zajął III miejsce, Piotr Łopaciuk (gry) zajął III miejsce, a Przemysław Smoliński (analiza techniczna) zajął III miejsce.

2022

 • BM PKO Banku Polskiego otrzymało statuetkę Herosa Rynku Kapitałowego 2022 w kategorii Dom Maklerski oraz tytuł Partnera 25-lecia.
 • W ramach Podsumowania Roku Giełdowego 2021 Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie uhonorowała Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego statuetką Broker Roku 2021. To już piąty rok z rzędu, kiedy główna nagroda GPW trafia do Biura Maklerskiego PKO. W czasie uroczystej gali zostało ono nagrodzone również w kategorii „Główny rynek” za najwyższy udział w obrotach sesyjnych i pakietowych akcjami na Głównym Rynku oraz w kategorii „Catalyst” za najwyższy udział w obrotach obligacjami na tym rynku.
 • W Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (OBI) rachunek inwestycyjny Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego został uznany za najlepszy rachunek na polskim rynku. W kategoriach: dostęp do informacji i notowań, jakość obsługi i profesjonalizm pracowników, bezawaryjność i szybkość platformy oraz funkcjonalność platformy internetowej – inwestorzy przyznali najwyższe noty BM PKO BP.
 • Tytuł Analityka Roku trafił do Przemysława Smolińskiego podczas przyznawania statuetek "Byki i Niedźwiedzie" przez Gazetę Giełdy i Inwestorów "Parkiet". Smoliński wypracował w zeszłym roku najwyższą stopę zwrotu w portfelu technicznym „Parkietu", sięgającą blisko 49 proc.

2021

 • BM PKO BP krajowym liderem obrotów na rynku akcji w 2021 roku (9,74% udział rynku)
 • Broker Roku, najważniejsza nagroda GPW, po raz czwarty z rzędu trafiła do Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego. BM zdobyło także nagrody za najwyższy w 2020 roku udział w obrotach sesyjnych akcjami na rynku Głównym, oraz najwyższy udział w obrotach obligacjami na rynku Catalyst
 • Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego zajęło II miejsce w rankingu domów maklerskich na podstawie wyników Ogólnopolskiego Badania Inwestorów 2020.
 • I miejsce i tytuł najlepszego analityka na rynku zdobył Piotr Łopaciuk. W kwalifikacji z podziałem na poszczególne kategorie na I miejscu znaleźli się: Małgorzata Żelazko (telekomunikacja/media), Piotr Łopaciuk (przemysł), Piotr Zybała (budownictwo i deweloperzy) oraz Adrian Skłodowski (handel i dystrybucja).

2020

 • Broker Roku 2019nagroda Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie za najwyższą wartość obrotu w transakcjach sesyjnych i pakietowych na akcjach z Głównego Rynku oraz NewConnect, obligacjach skarbowych i nieskarbowych z rynku regulowanego oraz ASO GPW i BondSpot, a także za wspomaganie płynności na największej liczbie klas aktywów notowanych na GPW w 2019 r. Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego otrzymało nagrodę również za największą liczbę abonentów danych giełdowych czasu rzeczywistego 2019 r. oraz za największy udział w obrotach na rynku Catalyst w 2019 r.
 • Tytuł Analityk Roku trafił do Piotra Łopaciuka podczas przyznawania statuetek "Byki i Niedźwiedzie" przez Gazetę Giełdy i Inwestorów "Parkiet".
 • Ponownie na podium rankingu domów maklerskich na podstawie wyników Ogólnopolskiego Badania Inwestorów 2019. W rankingu zorganizowanym przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego zajęło II miejsce. Otrzymaliśmy najwyższe noty w 2 kategoriach: jakość obsługi oraz profesjonalizm pracowników.
 • Trzeci raz z rzędu w rankingu analityków giełdowych Gazety Giełdy "Parkiet” I miejsce w klasyfikacji ogólnej zajął zespół analityków Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego. I miejsce i tytuł najlepszego analityka na rynku zdobył Piotr Łopaciuk. W kwalifikacji z podziałem na poszczególne kategorie na I miejscu znaleźli się: Małgorzata Żelazko (telekomunikacja/media), Piotr Łopaciuk (przemysł), Piotr Zybała (budownictwo i deweloperzy) oraz Adrian Skłodowski (handel i dystrybucja). Także na podium, zajmując II miejsce znaleźli się: Piotr Łopaciuk (branża gier) oraz Przemysław Smoliński i Paweł Małmyga (analiza techniczna). III miejsca zajęli: Artur Iwański (strategia rynkowa) i Małgorzata Żelazko (kategoria IT).

2019

 • Po raz kolejny I miejsce w rankingu Book of Lists w sektorze usług finansowych, ranking na podstawie obrotów z rynku regulowanego GPW w 2018 r.
 • Najlepszy Dom Maklerski w jubileuszowej edycji przyznawania statuetek "Byki i Niedźwiedzie" przez Gazetę Giełdy i Inwestorów "Parkiet".
 • Broker Roku 2018nagroda Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie za największe zaangażowanie na rynkach GPW, najwyższy udział w obrotach akcjami na Głównym Rynku lokalnego brokera w transakcjach sesyjnych i pakietowych, najwyższą wartość obrotów obligacjami nieskarbowymi i skarbowymi w ramach Catalyst oraz za wspomaganie płynności na największej liczbie klas aktywów notowanych na GPW.
 • Nagroda Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie za największy udział w obrotach obligacjami na rynku Catalyst.
 • W 17. edycji rankingu analityków giełdowych Gazety Giełdy "Parkiet” I miejsce w klasyfikacji ogólnej zajął zespół analityków Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego. W indywidualnej kwalifikacji Artur Iwański zajął I miejsce w dwóch kategoriach: wydobycie/strategia oraz strategia rynkowa – tutaj razem z Robertem Brzozą. Kolejny rok z rzędu I miejsce w sektorze przemysłowym zajął Piotr Łopaciuk. Piotr zajął także III miejsce w sektorze budownictwo. Piotr Zybała zajął I miejsce w kategorii deweloperzy. I miejsce w kategorii handel i dystrybucja po raz drugi z rzędu zajął Adrian Skłodowski. II miejsce zajął Jaromir Szortyka w kategorii banki i finanse. Także II miejsce, ale w branży gier zajął Piotr Łopaciuk. Analiza techniczna także należy do DM PKO Banku Polskiego: II miejsce zajął Przemysław Smoliński, a III miejsce Paweł Małmyga.

2018

 • Po raz trzeci z rzędu I miejsce według wyników Ogólnopolskiego Badania Inwestorów (OBI) wśród domów maklerskich. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego uzyskał najwyższe noty we wszystkich dziewięciu  kategoriach: bezawaryjności i szybkości platformy internetowej, funkcjonalności platformy informatycznej, jakości obsługi bezpośredniej (w POK-u, przez telefon), profesjonalizmu pracowników DM, jakości analiz i rekomendacji, oferty edukacyjnej, dostępu do informacji i notowań, dostępu do rynków zagranicznych i rachunków IKE/IKZE.
 • I miejsce w rankingu Book of Lists w sektorze usług finansowych, ranking na podstawie obrotów z rynku regulowanego GPW w 2017 r.
 • W międzynarodowym konkursie CEE Capital Markets & Fintech Awards I miejsce za najwyższą wartość pozyskanych transakcji.
 • Najlepszy Dom Maklerski 2017 roku w 24-tej edycji przyznawania statuetek "Byki i Niedźwiedzie" przez Gazetę Giełdy "Parkiet".
 • Broker Roku 2017nagroda GPW za organizację pierwszych ofert publicznych akcji największej łącznej wartości w 2017 roku; za najwyższy udział w obrotach akcjami (bez transakcji animatora) na Głównym Rynku w 2017 roku; za najwyższą wartość obrotów sesyjnych obligacjami nie skarbowymi na wszystkich rynkach w ramach Catalyst (bez transakcji animatora) w 2017 roku; za najwyższą wartość obrotów animatora w obrotach sesyjnych obligacjami nie skarbowymi na Catalyst w 2017 roku; za najwyższy udział animatora w wolumenie obrotów opcjami indeksowymi w 2017 roku.
 • W 16. edycji rankingu analityków giełdowych Gazety Giełdy "Parkiet” I miejsce zajął zespół analityków Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego. W indywidualnej kwalifikacji I miejsce zajęli: Artur Iwański, Robert Brzoza, Piotr Łopaciuk, Adrian Skłodowski.
 • Dom Maklerski PKO Banku Polskiego liderem obrotów 2017 roku.

2017

 • Po raz kolejny I miejsce według wyników Ogólnopolskiego Badania Inwestorów (OBI) wśród domów maklerskich. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego ponownie uzyskał najwyższe noty aż w sześciu na siedem kategorii – funkcjonalność platformy internetowej, jakość obsługi bezpośredniej, profesjonalizm pracowników, jakość analiz i rekomendacji, oferta edukacyjna, dostęp do informacji i notowań.
 • Top Broker for CEE w trzeciej edycji konkursu CEE Capital Markets Awards
 • Nagroda GPW za najwyższą wartość obrotów animatora w obrotach sesyjnych obligacjami nieskarbowymi na Catalyst w 2016 roku oraz za najwyższy udział animatora w wolumenie obrotów opcjami indeksowymi w 2016 roku.
 • II miejsce w corocznym konkursie Gazety Giełdy „Parkiet” w rywalizacji portfeli fundamentalnych zajął Artur Iwański.
 • W 15. edycji rankingu analityków giełdowych Gazety Giełdy "Parkiet” I miejsce w indywidualnej kwalifikacji zajął Piotr Łopaciuk. Na II miejscu znalazł się Artur Iwański. Zespół analityków Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego w ogólnym rankingu zajął II miejsce.

2016

 • Według wyników Ogólnopolskiego Badania Inwestorów (OBI) I miejsce wśród domów maklerskich. Najlepiej ocenione zostały jakość obsługi i profesjonalizm pracowników. Platforma transakcyjna, jakość analiz i oferta edukacyjna zyskały równie wysokie noty. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego jako jedyny z wymienionych w rankingu domów maklerskich uzyskał najwyższe noty w sześciu z siedmiu kategorii.
 • Laureat w kategorii najlepszy Dom Maklerski 2015 roku nagrodzony w 22-giej edycji przyznawania statuetek "Byki i Niedźwiedzie" przez Gazetę Giełdy "Parkiet". Niekwestionowany lider w sesyjnych obrotach na rynku obligacji, gdzie jego udział w 2015 roku przekroczył 50 proc. Najaktywniejszy uczestnik na rynku IPO i SPO w
  2015 roku. Zwycięzca pod względem liczby i wartości transakcji zrealizowanych na rynku kapitałowym.
 • Nagroda GPW za najwyższą wartość obrotów animatora w obrotach sesyjnych obligacjami nieskarbowymi na Catalyst w 2015 roku oraz za najwyższy udział animatora w wolumenie obrotów opcjami w 2015 roku.
 • Wyróżnienie przez Brytyjski magazyn The Technical Analyst dla Przemysława Smolińskiego – analityka Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego między innymi za Tygodnik Techniczny, na łamach którego przedstawia bieżącą sytuację największych spółek warszawskiego parkietu oraz wybranych rynków surowców i walut z punktu widzenia analizy technicznej.

2015

 • Według wyników Ogólnopolskiego Badania Inwestorów (OBI), w ocenie Inwestorów indywidualnych: II miejsce w kategorii jakość analiz i rekomendacji, III miejsce w kategorii oferta edukacyjna – OBI 2015
 • Laureat statuetki „Byk i niedźwiedź” w kategorii Dom Maklerski Roku 2014 przyznanej przez Gazetę Giełdy „Parkiet”. Wśród najważniejszych działań DM docenionych przez „Parkiet” znalazły się: oferta na kontrakty na WIG20 – depozyt intraday, wprowadzenie usługi dostępu do rynku Forex, poszerzenie oferty notowań na urządzenia mobilne, zaangażowanie w organizację warsztatów i spotkań z inwestorami.
 • Broker Roku 2014 roku – nagroda specjalna przyznana przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.
 • Nagroda GPW za najwyższą wartość obrotów animatora w obrotach sesyjnych obligacjami nieskarbowymi na Catalyst w 2014 roku oraz za najwyższy udział animatora w wolumenie obrotów opcjami.

2014

 • Według rankingu miesięcznika FORBES: I miejsce w ocenie Inwestorów indywidualnych (najlepiej oceniane: jakość obsługi bezpośredniej, profesjonalizm pracowników, funkcjonalność platformy internetowej, dostęp do informacji i notowań, jakość analiz i rekomendacji oraz oferta edukacyjna), II miejsce w ocenie Inwestorów instytucjonalnych – FORBES nr 10/2014.
 • Dom Maklerski PKO Banku Polskiego liderem polskiego rynku w 2013 roku – trzy nagrody GPW dla DM za: największą wartość ofert IPO w 2013 roku, największą liczbę spółek wprowadzonych na główny rynek w 2013 roku, najwyższe obroty dłużnymi papierami nieskarbowymi, zrealizowane przez animatora na Catalyst w 2013 roku.

2013

 • Według wyników rankingu miesięcznika FORBES: I miejsce w ocenie Inwestorów instytucjonalnych, I miejsce dla zespołu maklerów instytucjonalnych, III miejsce w kategorii ocen Inwestorów indywidualnych (najlepiej oceniane: jakość obsługi bezpośredniej, bezawaryjność i szybkość platformy internetowej, profesjonalizm pracowników, oferta edukacyjna oraz jakość analiz i rekomendacji) – FORBES nr 10/2013.
 • Laureat w kategorii najlepszy Dom Maklerski 2012 roku nagrodzony w 19-stej edycji przyznawania statuetek "Byki i Niedźwiedzie" przez Gazetę Giełdy "Parkiet". Nagrody są przyznawane dla spółek, instytucji i osób, które najbardziej wyróżniły się na rynku kapitałowym w Polsce.
 • Nagroda przyznana przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie za najwyższe obroty zrealizowane przez animatora na Catalyst w 2012 roku.

2012

 • I miejsce w rankingu FORBES w kategorii: jakości obsługi bezpośredniej, profesjonalizmu pracowników oraz jakości analiz i rekomendacji, II miejsce w kategorii: najlepszego zespołu maklerów instytucjonalnych w Polsce, III miejsce w kategorii: dziesięciu najlepszych biur maklerskich w ocenie Inwestorów indywidualnych – FORBES nr 10/2012.
 • Nagroda Prezesa Zarządu GPW za największą wartość IPO spółek wprowadzanych na Główny Rynek Giełdy  Papierów Wartościowych w Warszawie, w 2011 roku.

2011

 • Nagroda Ministra Skarbu dla Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego za udział w Akcjonariacie Obywatelskim i organizację największej ilości spotkań edukacyjnych w ramach ogólnopolskiego roadshow.
 • Ranking Instytucji Finansowych dziennika "Rzeczpospolita" – Najlepsze Instytucje Finansowe w 2010 roku. II miejsce w kategorii Domy Maklerskie.
 • "Corporate Broker of the Year 2011 in Eastern Europe", "Online Broker of the Year 2011 in Eastern Europe" oraz "Advisory Brokers of the Year 2011 in Eastern Europe" przyznane przez prestiżowy brytyjski magazyn "World Finance".
 • I miejsce w rankingu "Gazety Giełdy Parkiet" dotyczącym wartości IPO przeprowadzonych przez poszczególnych brokerów w 2010 roku.
 • I miejsce w rankingu biur maklerskich IPO w 2010 roku (Forbes).
 • Wicelider rankingu "Najlepszy broker rynku pierwotnego w 2010 roku" (Puls Biznesu).
 • I miejsce w rankingu Domów Maklerskich w 2010 roku pod względem wartości ofert IPO na GPW oraz tytuł lidera rankingu Najlepszy Dom Maklerski w 2010 roku (Home & Market).

2010

 • Nagroda GPW za największą wartość nowych emisji spółek notowanych w 2009 roku.
 • Nagroda GPW za największy udział w obrocie animatora na rynku NewConnect w 2009 roku.
 • I miejsce dla Asset Management Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego za osiągnięcie najwyższej rocznej stopy zwrotu (47,19%) w strategii zmiennego zaangażowania w rankingu Parkietu (nr 24, 30-01-2010).

2009

 • Nagroda Prezesa Zarządu GPW za największą aktywność animatora na rynku NewConnect w 2008 roku.
 • III miejsce w rankingu Rzeczpospolitej "Instytucje finansowe" w kategorii "Domy maklerskie".
 • I miejsce dla Asset Management Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego za osiągnięcie najwyższej kwartalnej stopy zwrotu (21,73%) w strategii zmiennego zaangażowania w rankingu Parkietu (nr 181, 08-08-2009).

2008

 • Nagroda Prezesa Zarządu GPW za największą aktywność animatora w obrocie akcjami na Głównym Rynku GPW w 2007 roku.
 • Nagroda Prezesa Zarządu GPW za największą aktywność animatora na rynku NewConnect w 2007 roku.
 • Nagroda Rynku Papierów Wartościowych CeTO za II miejsce w kategorii "Najlepszy organizator Rynku Papierów Wartościowych CeTO w 2007 roku".
 • III miejsce dla zespołu analityków Domu Maklerskiego w rankingu Gazety Parkiet "Rekomendacje i rekomendujący".

2007

 • Nagroda Prezesa Zarządu GPW za wprowadzenie na giełdę największej ilości nowych spółek w 2006 roku.
 • Nagroda Rynku Papierów Wartościowych CeTO za II miejsce w kategorii "Najlepszy organizator Rynku        Papierów Wartościowych CeTO w 2006 roku".
 • I miejsce dla analityka DM PKO BP – Hanny Kędziory w rankingu Gazety Parkiet "Twórcy Analizy".
 • II miejsce w rankingu Forbes "Architekci Polskiego Parkietu".
 • II miejsce w rankingu Gazety Finansowej "Domy maklerskie, które w prowadziły na Giełdę najwięcej nowych spółek".

2006

 • Nagroda Prezesa Zarządu GPW za wprowadzenie na giełdę największej liczby nowych spółek w 2005 roku.
 • Nagroda Prezesa Zarządu GPW za największą aktywność w roli animatora na rynku akcji w 2005  roku.
 • Nagroda Prezesa Zarządu GPW za największy udział w obrocie obligacjami w 2005 roku.
 • Nagroda Rynku Papierów Wartościowych CeTO za III miejsce w kategorii "Najaktywniejszych członków Rynku Papierów Wartościowych CeTO w 2005 roku.
 • I miejsce w rankingu Gazety Parkiet "Domy Maklerskie".
 • I miejsce w rankingu Home&Market "Domy Maklerskie".

2005

 • Nagroda Prezesa Zarządu GPW za wprowadzenie na giełdę największej liczby nowych spółek w 2004 roku.
 • Nagroda Prezesa Zarządu GPW za największą aktywność w roli animatora na rynku małych spółek w 2004 roku.
 • I miejsce w rankingu Gazety Parkiet "Wyniki Zarządzania Aktywami za III kwartał 2005 roku".
 • II miejsce w rankingu Gazety Parkiet "Biura Maklerskie 2005".
 • II miejsce w rankingu Rzeczpospolitej "Zarządzający aktywami na zlecenie klienta".
 • Finance New Europe – Achievement Awards Deal Awards 2005 – nagroda za najlepszą prywatyzację 2005 roku.